Kserokopiarki nowe

Przy zakupie kserokopiarki dobrze jest rozważyć, czy potrzebna jest maszyna nowa, czy można zdecydować się na nabycie kopiarki używanej. Głównym argumentem przemawiającym za zakupem maszyny nowej jest objęcie jej długotrwałą gwarancją. Ważny jest komfort użytkownika wynikający z pewności co do bezawaryjnej pracy sprzętu przez długi czas.

Należy wziąć pod uwagę to, że maszyny nowo wprowadzane na rynek mają często znacznie wyższą funkcjonalność niż ich poprzedniczki. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że niezależnie od tego, czy maszyna jest nowa czy używana, właściciel będzie ponosił koszty wymiany materiałów eksploatacyjnych, niezbędnych do prawidłowej pracy sprzętu. Jasne jest to, że nowe urządzenie nie wymaga żadnych początkowych kosztów serwisowych, co jest prawie pewne przy urządzeniach używanych. Można również liczyć na łatwą dostępność na rynku wymaganych części i materiałów.

Kserokopiarki używane

Przy zakupie kserokopiarki dobrze jest rozważyć, czy potrzebna jest maszyna nowa, czy można zdecydować się na nabycie kopiarki używanej. Średni miesięczny nakład wykonanych kopii i wydruków powinien być głównym elementem, który zaważy na decyzji. Jeżeli nie zamierzamy maszyny eksploatować bardzo intensywnie, można zdecydować się na sprzęt używany. Istotne jest również to czego oczekujemy od urządzenia.

Sprzęt nowy zapewne będzie uzbrojony w wiele funkcji, które nie będą dla właściciela użyteczne, a w przypadku zakupu nowej maszyny będą podnosić jej wartość. W przypadku maszyn używanych łatwo jest o zaciągnięcie opinii na ich temat u wielu użytkowników. W momencie zakupu, ważne jest zapoznanie się ze stopniem zużycia materiałów eksploatacyjnych pracujących w maszynie. Należy mieć na uwadze to, że gwarancja dla urządzenia używanego jest z reguły krótka, jednak w przypadku jej właściwego przygotowania do sprzedaży przez serwis, powinna zapewnić bezawaryjną pracę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na urządzenia zarówno nowe jak i używane

previous arrow
next arrow
Slider